Je těžké být debilem, konkurence je vysoká!!!!

Jesus Christ Superstar

22. března 2008 v 21:16 |  Jesus Christ Superstar
Současný britský autor Andrew Lloyd Webber, označovaný za "krále muzikálu", je také jediným světovým autorem, jemuž se na Broadwayi hrály tři muzikály současně. Jeden z těch nejslavnějších, jímž pokračoval v tradici rockových oper, je bezpochyby Jesus Christ Superstar z roku 1971. Příběh vychází z Nového zákona a zpracovává posledních sedm dní života Ježíše Krista z pohledu toho, kdo jej nakonec zradil - Jidáše Iškariotského. Je postaven na stěžejních momentech Ježíšových posledních dní, jako je příjezd do Jeruzaléma, vyhnání překupníků z chrámu, poslední večeře, Jidášova zrada v Gethsemanské zahradě, stejně jako soud Piláta, Heroda, bičování a následné ukřižování. Jesus Christ Superstar čekal obrovský úspěch - jen při svém prvním londýnském uvedení se dočkal více než 3350 repríz a dodnes patří k těm nejhranějším Webberovým dílům vedle Fantóma opery, Cats a Evity.
Na základě dohody o koprodukci s německou agenturou, která nám umožnila získat autorská práva i pro následné uvádění této inscenace v divadle v Brně, byla vytvořena nejprve zájezdová verze legendárního muzikálu. Inscenace byla nazkoušena v originální jazykové verzi a v hlavních rolích vystoupilo v prvních představeních hned několik zahraničních interpretů. V průběhu dalšího uvádění však postupně všechny role převzali brněnští herci.
Na tomhle muzikálu sem byla v Brně v divadle se školou a muzikál se mi fakt líbil. Doporujčuju si na to zajít jestli budete mít někdy možnost... je to fakt good
Jesus Christ Superstar - Fotky - tady na tomhle odkazu si můžete prohlídnout nějaký fotky z muzikálu, je to z Městskýho divadla v Brně, kde sem na tom byla. My sme měli sice jiný herce než sou na fotkách, ale to neva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Migelka Migelka | Web | 28. května 2008 v 20:11 | Reagovat

jj a hraje tam olda....je boží ja ho zeru...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama